اگر با ۶ ماه سابقه‌ی پرداخت بیمه اجباری اخراج شده‌اید، مطالب زیر را بخوانید!

حقوق بیکاری از اولین روز بیکاری فرد پرداخت شده و مدت پرداخت جزو سوابق پرداخت بیمه‌ی او محسوب می‌شود. اما با توجه به پیش‌شرط‌های نسبتا زیادی که دارد، همه‌ی افراد نمی‌توانند آن را دریافت کنند.

اولین و مهم‌ترین ملاک برای پرداخت بیمه‌ی بیکاری، غیرارادی بودن بیکاری است، به این معنا که با وجود توانایی و شایستگی، فرد به دلایلی مثل تغییر ساختار بنگاه اقتصادی یا بروز حوادث غیرمترقبه (مثل سیل، زلزله و …) به صورت موقت بیکار شده باشد. بنابراین فردی که به میل خود شغلش را ترک کرده مشمول این حمایت نمی‌شود.

زمان گزارش و تشکیل پرونده

افرادی که مشمول دریافت این بیمه هستند باید طی مدت حداکثر ۳۰ روز به واحد تعاون، کار و رفاه اجتماعی ذیربط مراجعه کرده و ضمن تشکیل پرونده، آمادگی خود را برای اشتغال به کار تخصصی خود یا شغل‌های مشابه اعلام کنند.

حداقل سابقه برای بیمه بیکاری

فرد متقاضی باید حداقل ۶ ماه سابقه‌ی پرداخت بیمه اجباری داشته باشد. کسانی که دارای بیمه اختیاری یا آزاد بوده‌اند نمی‌توانند از این حمایت استفاده کنند. در این محاسبات سابقه‌ی بیمه‌ی خدمت سربازی به‌حساب نیامده و تنها سابقه‌ی بیمه‌ای که در قبال کار است ملاک قرار می‌گیرد.

– افرادی که به دلیل بروز حوادث غیرمترقبه مثل سیل، زلزله و… از کار بیکار شده‌اند نیازی به داشتن حداقل سابقه ندارند و حتی اگر در روز اول کار خود بر اثر این حوادث بیکار شوند، در صورت داشتن سایر شرایط می‌توانند از این تسهیلات استفاده کنند.

– پرداخت بیمه برای مدیرعامل شرکت‌ها اختیاری است، در نتیجه مشمول قوانین بیکاری نمی‌شوند و حتی در صورت بیکاری پرداختی به آن‌ها صورت نمی‌گیرد.

بیمه بیکاری چند ماه است (مدت پرداخت)

مدت پرداخت حقوق بیکاری به سابقه‌ی پرداخت حق بیمه‌ی فرد بستگی دارد؛ که این مدت برای افراد مجرد بین ۶ تا ۳۶ ماه و برای افراد متاهل بین ۱۲ تا ۵۰ ماه است. (این سقف برای افرادی که در زمان وقوع بیکاری ۵۵ ساله و بیشتر هستند و ۱۰ سال سابقه‌ی پرداخت حق بیمه دارند، بیشتر است و این افراد می‌توانند تا رسیدن به سن بازنشستگی از حقوق بیکاری استفاده کنند.)

بیمه بیکاری

حقوق بیمه بیکاری چقدر است؟

میزان مقرری بیمه بیکاری، ۵۵ درصد میانگین حقوق سه ماهه آخر بیمه شده است. به مقرری افراد متاهل و متکفل، به ازای هر یک از افراد تحت تکفل (حداکثر تا ۴ نفر) ۱۰ درصد حداقل دستمزد زمان شروع بیکاری افزوده می‌شود. با این وجود، میزان مقرری بیمه بیکاری نباید از حداقل دستمزد تعیین شده برای هر سال کمتر و از ۸۰ درصد متوسط مزد یا حقوق بیمه شده بیشتر باشد.

شرایط نظارت

  1. افرادی که حقوق بیکاری دریافت می‌کنند باید در زمان‌های معین به اداره کار مربوطه مراجعه کرده و حضور خود را اعلام کنند.(در صورتی که فرد بیش از سه جلسه غیبت داشته باشد حقوق بیکاری او قطع خواهد شد)
  2. بازرس بیمه تامین اجتماعی طی چند مرحله و بدون اطلاع قبلی به آدرس منزلی که فرد اظهار کرده مراجعه می‌کند و ضمن بررسی حضور فرد در خانه، از طرق مختلف مثل پرس و جو از همسایگان نسبت به بیکاری فرد اطمینان پیدا می‌کند. (طبق قوانین اداره کار، افراد باید هرروز در بازه‌ی زمانی ۹ تا ۱۴ در خانه حاضر باشند تا در صورت مراجعه‌ی بازرس، حضور خود را اعلام کنند.) اگر بازرس طی تحقیقاتش به این نتیجه برسد که فرد شاغل است و شرایط دریافت حقوق بیکاری را ندارد، نسبت به قطع آن اقدام می‌کند.
  3. فرد بیکار باید در دوره‌های کارآموزی یا سوادآموزی که از طرف ادارات کار و امور اجتماعی و نهضت سوادآموزی برگزار می‌شود شرکت کرده و هر دو ماه یک‌بار، گواهی لازم در این زمینه را به شعب تأمین اجتماعی ارائه کند. در صورتی که بدون داشتن عذر موجه از شرکت در این دوره‌ها خودداری کند، حقوق بیکاری او قطع خواهد شد.
  4. در صورتی که شغل تخصصی یا مشابه آن به فرد بیمه شده‌ی بیکار پیشنهاد شود، فرد باید آن را بپذیرد، در غیر این صورت حقوق بیکاری او قطع خواهد شد.

نکاتی که قبل از اقدام برای دریافت حقوق بیکاری باید مد نظر قرار گیرد

– افرادی که به دلیل قصور در انجام وظایف خود یا نقض آیین‌نامه‌های انضباطی کارگاه، توسط کارفرما اخراج شده‌اند، نمی‌توانند حقوق بیمه بیکاری را دریافت کنند.

– اگر پس از پرداخت حقوق بیکاری به فرد، مشخص شود که بیکاری او ارادی بوده، فرد باید وجوه دریافت شده را به سازمان تامین اجتماعی بازپرداخت کند. هم‌چنین بیمه‌شدگانی که با دریافت مزد ایام بلاتکلیفی به کار قبلی خود برمی‌گردند باید مبالغ دریافتی را به این سازمان بازپرداخت کنند.

– اگر فرد بیکار مجددا مشغول به کار شود و این موضوع را اعلام نکرده و همچنان به دریافت حقوق بیکاری ادامه دهد، باید حقوق دریافتی از زمان اشتغال را به تامین اجتماعی بازگرداند.

به اشتراک بگذارید